Zámecká restaurace Honoria

Zámecká restaurace Honoria

Ke skvělému zámeckému hotelu zcela nepochybně patří i skvělá zámecká restaurace a kulinářské zážitky, které svým hostům nabízí. Naši zámeckou restauraci si dobře zapamatujete pro svou nevšední atmosféru, kterou vděčí své poloze v nejstarších prostorách zámku. Vkusné stolování s ručně foukanými číšemi a poháry ve stylu muránského skla umocní váš kulinářský zážitek.

Rezervace stolu

+420 569 669 111 (nonstop)
reception@chateauheralec.com

Otevírací doba
Snídaně – 8:00 – 10:30
Oběd – 13:00 – 17:00
Večeře – 18:00 – 21:30

Degustační menu Pánů Trčků z Lípy


Náš gastronomický koncept vychází z nejlepších tradic české kuchyně v nové svěží interpretaci pro náročného hosta 21. století. Kvalitu čerstvých surovin z okolních regionálních zdrojů pocítíte okamžitě na vůni a chuti jídla. Své dodavatele si pečlivě vybíráme a vy si tak můžete být jisti, že u nás ochutnáte pouze to nejlepší.

Lahodné snídaně


Naše á la carte snídaňová nabídka vznikla proto, abychom jak spáčům, tak ranním ptáčatům dokázali ohlídat 100% kvalitu servírovaných pokrmů. Z čerstvých lokálních produktů připravujeme i naši snídaní, vyzkoušet můžete i různé druhy domácího pečiva. Na každou snídani navíc pečeme čerstvý koláč, jako od babičky. Určitě si nenechte ujít ani ovocné bio mošty a naše lahodné sypané čaje.

Piknik v parku


Máte chuť zajít si na piknik a užít si stolování pod širým nebem? Vyzkoušejte tento jedinečný zážitek. To vše při romantickém posezení na zámecké piknikové dece, kterou vám společně se stylovým piknikovým košem plným lahůdek přichystáme s sebou.

Vinný sklep


To jedinečné místo, kde ukrýváme naše největší poklady, je zámecký vinný sklep BISKUPA JANA. Místo, odkud nebudete chtít jen tak odejít. Ať již patříte mezi laiky či na slovo vzaté znalce, naše sbírka vás, milovníky vína, nadchne.

Impozantní výběr doutníků


Pro ty z vás, kteří si rádi po dobrém jídle dopřejí skleničku digestivu a k tomu si vychutnávají doutník, máme připraven vskutku impozantní výběr doutníků. Humidor se nachází v pánském salonku OLDŘICHA Z ŘÍČAN, jakožto jediné kuřácké místnosti v interiérech zámku. Neváhejte kontaktovat naši ochotnou obsluhu, která vám pomůže s výběrem a přípravou vašeho doutníku.

Součásti restaurace

Jídelna Paní ze Šemberka

Zrestaurovaná dle nalezeného erbu významného českého šlechtického rodu Trčků z Lípy.

Jídelna před bouří

Tímto místem jsme vzdali hold heráleckému rodákovi, významnému českému malíři Adolfu Kosárkovi, jehož nádherné stejnojmenné dílo zkrášluje prostory této jídelny.

Kavárna Agasia

Odtud se vám naskytne krásný výhled do zámeckého parteru. V kavárně si můžete vychutnat například bohatou snídani či relaxovat při odpolední kávě.

Salonek Ve věži

Poskytne vám dostatek soukromí a je tak vhodný pro uzavřené skupiny o počtu až 8 osob či rodiny s dětmi.

Zámecký bar

Naleznete zde delikátní nabídku alkoholických nápojů.

Vinný sklep Biskupa Jana

Vychutnáte si zde ta nejlepší česká a světová vína.

„Vysokou gastronomii i po letech vnímám jako objevitelskou cestu, často hektickou, ale šíleně inspirující.“


Michael Zapalač
šéfkuchař zámecké restaurace Honoria

Rezervujte si stůl

Zámecká restaurace Honoria je otevřena také pro neubytované hosty. Rezervace předem je nutná z důvodu možného konání privátní akce v areálu celého zámku.

V našem hotelu rádi přivítáme všechny včetně domácích mazlíčků. Ti však nemohou do zámecké restaurace HONORIA. Děkujeme za pochopení.

Doporučený dress code na večeři v hotelové restauraci: Smart casual