Zámecké aktivity aneb výběr pro aktivní i ty pohodlné

Milujeme všechny naše hosty, bez ohledu na to, zda přijíždí na zámek pouze odpočívat, anebo chtějí volný čas strávit aktivně. Ubytování na zámku u nás zahrnuje luxusní zážitky. I úplne obyčejné se můžou takovými stát. Pokud vás inspirujeme, budeme jen rádi.

Zažijte cyklistický a turistický ráj

Vysočina je známá i jako ráj pro cyklisty, a my to dobře víme. Proto jsme k našim 6 zámeckým kolům přidali letos 4 elektrická tak, aby si vyjížďky na kolech do bližšího, či vzdálenějšího okolí mohli užit i ti méně zdatní cyklisté. Pro ty, kteří rádi chodí, máme připravené i nordic walking hůlky tak, aby byl výšlap do okolí pohodlnější a možná i malinko dynamický.

Prostor pro romantiku

Vyjít si můžete i k blízkým zaplaveným lomům, a zaplavat si v křišťálově čisté, byť ledové vodě. Pohodlnější, ovšem velice romantickou projížďku zámeckým kabrioletem se staženou střechou a větrem ve vlasech doporučujeme úplně všem.

Za historickými památkami anebo na jenom tak na piknik

Dá se zajet i k blízkým historickým památkám, anebo jen tak na louku pod lesem a vzít si sebou náš skvělý piknikový koš. Mimochodem, piknik v zámeckém parku je jedinečný i tím, že si skvělé dobroty pohodlně odvezete na vybrané místo v našem piknikovém mini řebřiňáku. V anglickém parku se samozřejmě dá běhat po cestičkách lemovaných staletými stromy, anebo jen tak polehávat v trávě, či na lehátkách, houpacích sítích. Rušit vás bude snad jen zpěv ptáků.

Po celém dni nesmí chybět wellness

Jaký by to byl zámecký hotel bez wellness? K tomu našemu již neodmyslitelně patří Spa by L’Occitane. Na výjímečné procedury se můžete připravit jak v saunách, tak na Biosynchron lůžku v Silencáriu, anebo uvolnit se ve vířivce v zámecké věži. Ti, pro které se sport stal pravidelnou součástí jejich života, jistě ocení plně vybavené fitness anebo možnost zaplavat si v bazénu pod klenbami.

Inspirace všude kolem

Výčet možných aktivit je ještě daleko pestřejší, některé naše luxusní pokoje jsme třeba vybavili cvičícími podložkami s gymstickem, pro ty hravé i naší oblíbenou hrou Člověče nezlob se. A pokud jste si doma zapomněli knížku, naše bohatě vybavená knihovna Na louce se stromy vás jistě nezklame. Protože na zámku vaříme pouze z čerstvých surovin od místních dodavatelů, nenechte si ujít dobroty ze zámecké kuchyně. A třeba i ohňové menu se špekáčky od pana Zajíčka na ohni na zámeckém nádvoří.