Ubytování na zámku: Gurmánské potěšení v té nejvyšší kvalitě

Naši stálí hosté ví, že v našem hotelu nabízíme kromě luxusního ubytování na zámku také luxusně dobré jídlo. Jeho základem jsou čerstvé suroviny od místních dodavatelů v té nejvyšší kvalitě, spoustu si toho dopěstujeme i sami v našem zámeckém skleníku a na poli pod naší zámeckou sýpkou.

Navíc, ani by jste nevěřili, co všechno roste v anglickém parku! V letošním roce jsme vám bohužel nemohli na Chateau Herálec představit námi připravované jarní menu, což nás moc mrzelo, protože právě s jarními surovinami pracujeme úplně nejraději.  A tak jsme se rozhodli, že vás o tyto suroviny nepřipravíme a některé z nich přeneseme do našeho nového letního menu. Těšit se tak můžete například na selečí a telecí maso, ba dokonce i čerstvý chřest vám budeme podávat v průběhu celého léta. Uzeného pstruha s chřestovým salátkem by ste si tedy rozhodně neměli nechat ujít. Nedávno náš šéfkuchař  mluvil s místním myslivcem. „Zvěřina se nám na Vysočině jaksi přemnožila,“ svěřil se mu. Pochopili jsme, že letos je zvěřina k dostání v té nejvyšší kvalitě v průběhu celého roku, a tak i teď v létě  můžete ochutnat, jakým způsobem pro vás připravujeme náš skvělý dančí hřbet. Máme tedy tip na předkrm a hlavní chod – zbylo místo na dezert? Prozradíme, že ovocnou terinu připravujeme z oblíbených druhů bobulového ovoce. V kombinaci s domácí jogurtovou zmrzlinou bychom tento dezert označili jako „MUST HAVE!“.

Pokud by jste ovšem nechtěli stolovat v naší zámecké restauraci Honoria, anebo na zámeckém nádvoří s výhledem do anglického parku, máme pro vás alternativu. Letos jsme připravili opravdovou novinku: do parku můžete vyrazit s našim piknikovým mini řebřiňákem, který pro vás naplníme dobrotami a Vy si jej i s dekou a polštářky vyvezete sami na místo, které se Vám v parku zalíbí nejvíc. Park je obrovský, takže luxus soukromí si dopřejete i tam. Tento zámecký piknik máme připravený ve 2 variantách, zkusíme Vás nalákat na tu farmářskou. Ke 2 druhům sendvičů pro Vás připravíme  paštiku ze zámecké kuchyně s čerstvou cibulkou, domácí utopence, chléb a grissini od zámecké pekařky. K tomu ještě čerstvou zeleninu s bylinkovým dipem z naší LePotager zahrádky, coleslaw salátek, chipsy z kořenové zeleniny, krájené ovoce s medovým jogurtem a ovocný puding. K tomu džbánek domácí limonády, a pokud by jste meli chuť i na víno, rádi vám jej přibalíme dle vašeho vlastního výběru. No, a pokud máte rádi něco lehčího k snědku, jistě Vám zachutná naše fresh varianta zámeckého pikniku, který samozřejmě umíme i ve verzi take away. To pokud by jste se rozhodli vyrazit ven ze zámku třeba na našem zámeckém kabrioletu se stříbrným vysočinským větrem ve vlasech. Na Vysočině je spousta krásných a kouzelných míst, které stojí za to objevit. Inspirovali jsme Vás?

Zámecký hotel Chateau Herálec pro vás taky nabízí:

Mnoho jiných nabídek na luxusní ubytování najdete zde.