Ubytování na zámku: Gurmánské potěšení v té nejvyšší kvalitě

Vždycky jsme věděli, že chceme, aby se naši hosté nevraceli jen kvůli luxusnímu ubytování na zámku, ale hlavně kvůli bezchybným službám. Obrovský důraz proto od začátku klademe na kvalitu zámecké kuchyně. Základem jsou čerstvé suroviny od místních dodavatelů v té nejvyšší kvalitě. Spoustu si navíc pěstujeme sami v našem zámeckém skleníku či na poli pod naší zámeckou sýpkou. A možná by vás překvapilo, co všechno roste v našem zámeckém parku!

Menu podle ročních období

Šéfkuchař zámecké kuchyně Michael Zapalač si rád hraje s tradiční českou kuchyní a přetváří ji v nápadité a svěží varianty světového formátu. „Vysokou gastronomii i po letech vnímám jako objevitelskou cestu, často hektickou, ale šíleně inspirující,“ svěřuje se s úsměvem. 

Práce s lokálními surovinami je pro něj absolutním pilířem kvalitní kuchyně, proto taky připravuje sezónní menu, které kopíruje aktuální plodiny i potřeby hostů. Přiznává ale, že nejraději ze všeho pracuje s jarními surovinami, jako je chřest. V menu se také velmi často objevuje zvěřina, která se v posledním roce na Vysočině přemnožila, a proto dává velký smysl ji do aktuálních menu zařazovat. Navíc je díky proto k dostání v průběhu celého roku v té nejvyšší kvalitě!

Vysoká gastronomie v piknikovém koši

Že něco takového nedává smysl? Tak to jste ještě nezkusili piknik pod taktovkou naší zámecké kuchyně. Jestli máte rádi jídlo na čerstvém vzduchu a chcete si dopřát kvalitu nebývalé výše i pod širým nebem, zkuste naše piknikové koše. 

Toto léto jsme připravili opravdovou novinku: do parku můžete vyrazit s našim piknikovým mini žebřiňákem, který pro vás naplníme dobrotami a vy si jej i s dekou a polštářky vyvezete sami na místo, které vás v parku zaujme. Rozsáhlý anglický park skrývá dostatek zákoutí, abyste si užili soukromí a klid třeba jen ve dvou.

Zámecký piknik máme připravený ve dvou variantách: farmářský a fresh piknik. Náš kuchař osobně doporučuje farmářský koš, kde vám ke dvěma druhům sendvičů připravíme paštiku ze zámecké kuchyně s čerstvou cibulkou, domácí utopence, chléb a grissini od zámecké pekařky. K tomu ještě čerstvou zeleninu s bylinkovým dipem z naší LePotager zahrádky, salát coleslaw, chipsy z kořenové zeleniny, krájené ovoce s medovým jogurtem a ovocný puding. K tomu ještě džbánek domácí limonády, a pokud byste měli chuť i na víno, rádi vám jej přibalíme dle vašeho vlastního výběru. Mimochodem koše umíme připravit i na delší výlet, nejen do parku.

V pohodlí zámeckých jídelen

Máte raději pohodlí a stolování se vším všudy? Tak si užijte večeři v některé z jídelen zámecké restaurace Honoria s výhledem do anglického parku. Usměvavý personál, nádherné prostory a číše z muránského skla dokreslí atmosféru a gurmánský zážitek, který nikdy nezapomenete.

Zámecký hotel Chateau Herálec pro vás taky nabízí:

Mnoho jiných nabídek na luxusní ubytování najdete zde.