Tradiční česká zabíjačka na zámku

Jeden náš oblíbený host nám při odjezdu vysekl poklonu: hrozně rád k Vám jezdím, protože  jste zde z obyčejných věcí a zážitků ztvořili něco neobyčejné. Asi k nim patří i tradiční česká zabijačka, kterou by jste možná v luxusním pětihvězdičkovém hotelu ani nečekali.

My jsme se vrátili ke kořenům a vždy na konci zimy v únoru pořádáme na nádherném zámeckém nádvoří tyto kulinářské hody. Počasí nám zatím vždy přálo, a tak se stolovalo venku v jiskřivé zimě. A tak tomu bude i letos. Užijte si u nás pobyt na zámku.

Přeštická prasátka z farmy rodiny Němcovy v bio kvalitě pro Vás bude zpracovávat náš skvělý tým zámecké kuchyně, a i letos se k nám přidá kovaný profesionál, řezník Standa. K mání budou všechny tradiční dobroty jako jsou škvarky, jelítka, ovary, zabijačková polévka a další, k tomu zámecký čerstvě upečený chlebík, okurky, které jsme zavařovali v létě, domácí hořčice a další dobroty. 

Ubytování na zámku je ideální volbou pro odpočinek a relaxaci. O dobrou náladu bude postaráno i díky živé muzice v podání akordeonu. Navíc si čerstvé klobásky budete moci opéct sami nad ohněm, kde budeme na uhlících připravovat i brambory z našeho pole pod zámeckou sýpkou. V plném provozu bude i náš skvělý gril Ofyr, čerstvé řízečky budou samozřejmostí.

Pokud tedy máte rádi maso ve všech jeho podobách, přijeďte! Chybět nebudou ani tradiční masopustní koblížky. A protože v zimě bývá na Vysočině většinou opravdická zima, prohřát se  po kulinářském zážitku v našem  jedinečném zámeckém Wellness & Spa by L’Occitane rozhodně není na škodu. Luxusní zámecký hotel je pro vás jako stvořený.

Kouzelný saunový svět, bazén pod historickými klenbami, vířivka ve starobylé věži a magické silencárium pod arkádami oranžerie s výhledem do možná zasněženého anglického parku jsou zárukou dobrého odpočinku. Ten jistě završíte spokojeným spánkem v našich nádherných zámeckých pokojích na postelích, které jsou luxusně vyladěné do posledního detailu.