Luxusní prostory na akce v zámecké restauraci Honoria

V nejstarších prostorách zámku pod starobylymi klenbami je naše skvělá zámecká restaurace. Kůli  kulinářským zážitkúm je oblíbeným místem nejen romantických dvojic. Díky nevšední atmosféře zde rádi stolují a diskutují i kolegové z firem, či radují se z výjímečného zážitku členové rodin a blízcí přátelé při oslavách.

Náš gastronomický koncept vychází z nejlepších tradic české kuchyně v nové svěží interpretaci pro náročného hosta 21. století. Kvalitu čerstvých surovin z okolních regionálních zdrojů pocítíte okamžitě na vůni a chuti jídla.

Své dodavatele si pečlivě vybíráme a vy si tak můžete být jisti, že u nás ochutnáte pouze to nejlepší, a většinou přímo od dodavatelů z našeho vysočinského regionu. Navíc, spoustu ingrediencí si sami pěstujeme v zámecké bylinkové a zeleninové zahrádce, či skleníku.

Nádheru vkusného stolování podtrhuje ručně foukané sklo vyrobené exklusivně pro luxusní zámecký hotel Chateau Herálec. Menu měníme vždy podle ročního období a vychutnat si jej můžete v Jídelně paní ze Šelmberka, anebo v jídelně Před bouří.

V té první jmenované je zrestaurovaný původní erb významného českého šlechtického rodu Trčků z Lípy, v té druhé jsme vzdali hold heráleckému rodákovi, významnému českému malíři Adolfu Kosárkovi, jehož nádherné stejnojmenné dílo zkrášluje prostory této jídelny.

V kavárně Agasia se Vám naskytne krásný výhled do zámeckého parteru a je oblíbeným místem zejména při snídaních. Dostatek soukromí poskytne náš Květinový salonek ve věži, který je vhodný pro uzavřené skupiny o počtu až 8 osob či rodiny s dětmi. Přijďte a užijte si luxusní ubytování na zámku.

V podzemí si ve vinném sklepu Biskupa Jana vychutnávalo nejlepší česká i světová vína již několik skupin a moc si nevšednou až středověkou atmosféru pochvalovali. Při hezkém počasí můžete navíc stolovat na našem zámeckém nádvoří či v anglickém parku, kde vám budou dělat společnost naše zámecké veverky. A večer zkrášlí atmosféru i plameny ohně, který pravidelně zapalujeme.