Užijte si zimu na zámku

Zima představuje v celém ročním koloběhu jakési ztišení, zklidnění a čas odpočinku. V přírodě je to přirozený proces, ale my lidé většinou na tuto cykličnost zapomínáme a v období, kdy bychom měli odpočívat, jedeme na stoprocentní výkon jako po zbytek roku. Udělejte to letos jinak a dopřejte si v zimním čase aspoň jeden intenzivní dlouhý odpočinek i kdyby to měl být třeba jen jeden víkend. Strávit ho můžete třeba v kouzelném Chateau Herálec zámecký hotel, kde si pro vás dokonce připravili speciální adventní víkendové balíčky.

Spící zámecký anglický park, vůně vánočního punče a klobás opékaných na ohni na nádvoří, vyhřáté wellness v úžasných historických prostorách, pečené kaštany a vánoční výzdoba. Tak přesně takhle budou vypadat tři předvánoční víkendy v zámeckém hotelu na Vysočině. Už tradičně jsou tyto termíny mezi hosty jedny z nejoblíbenějších právě pro svou naprosto kouzelnou atmosféru. Dost možná si tu zkrátka budete připadat jako ve vánoční pohádce plné zázraků, pohody a klidu.

Vánoce a advent na zámku

Každý rok zde připravují speciální vánoční program, který dokonale ozvláštní adventní čas. Letos to bude právě ohňové menu na nádvoří, kde budete sami moci opékat klobásky nebo ochutnat zelňačku z kotlíku. 

Vánoční kaštany jsou sesbírány přímo ze zámeckého parku, kde si můžete dopřát dlouhou procházku a pozorovat přírodu uloženou k zimními klidu a spánku. Případně si můžete půjčit nordic walking hole a vydat se na delší okruh po okolí. Na zámeckém nádvoří jsou připraveny také tradiční vánoční trhy. Možná i napadá sníh, a to se pak atmosféra celého areálu změní k nepoznání. Mimochodem součástí adventních pobytových balíčků je i pečení vánočních oplatků podle tradiční receptury.

Zima v Chateau Herálec

Dost možná si ale čas na sebe uděláte spíše až po Vánocích v průběhu ledna či února, kdy se většinou na Vysočinu přivalí tuhá zima plná mrazu, sněhu a ledu. To se pak útulné zámecké pokoje změní v dokonalé útočiště, kde si můžete v posteli užívat dlouhé dopolední lenošení s knihou na polštářích ze speciálního pillow menu. Po obědě v úžasné zámecké restauraci a procházce v parku se pak jistě celí zmrzlí rádi přesunete do wellness pod hlavičkou přírodní kosmetiky L’OCCITANE, zaplavete si v bazénu nebo si užijete pobyt ve vířivce. 

Pobyt na zámku má ještě jednu úžasnou výhodu, a to široké spektrum zajímavých aktivit v takzvané Knize zážitků. V zimě je většinou možné bruslení na zámeckém nádvoří, případně staví iglú v zámeckém parku, takže je jasné, že pobyt na Chateau Herálec si užije opravdu celá rodina včetně těch nejmenších.