Už máte vybranou vaši letní dovolenou v Česku?

Zdá se, že s ohledem na situaci nás nic jiného nečeká. Ale také u nás to může být krásné a nezapomenutelné. Na Chateau Herálec Vám nabídneme nejen ubytování na zámku, ale také klid, pohodu, velkou míru soukromí a pobyt v prostředí, které se vyznačuje vybraným vkusem, neotřelou elegancí a citlivým spojením současného dizajnu s historií.  

Navíc, ti co se k nám rádi vrací oceňují nejen velkorysé luxusní pokoje, ale především milou a lidskou službu. Našim největším pokladem jsou určitě naši zaměstnanci: byť všichni místní, z Vysočiny, většinou bez předchozí zkušenosti s hoteliérstvím, ale ohromně pracovití, přátelští a ochotní.

A proč o tom píšeme?  Protože k této pozvánce na Chateau Herálec jednoduše musíme přidat pochvalu všem, kteří i v čase, kdy jsme podle nařízení vlády ČR v souvislosti s koronakrizí zavřeni, se snaží dělat maximum. Veškeré naše úsilí směřujeme k tomu, abychom 25. května otevírali ještě vypulírovanější, s hezčími záhony kolem zámku, s krásným anglickým parkem, skleníkem plným rostoucí zeleniny a se zámeckým polem pod sýpkou, které je už nyní postupně osázené bramborami a  topinamburem. Chystáme se také na dýně a cukety.

Vše děláme proto, aby jste svou malou letní dovolenou v Česku strávili spokojeně právě v našem zámeckém hotelu. Na procházce rozlehlým parkem tak uvidíte nejen naše zámecké veverky, ale i obnovené ztracené záhony kolem dřevěných mol, která překlenují kořeny staletých velikánů.

V našem novém letním menu, které připravuje tým v kuchyni pod vedením šéfkuchaře Michala, se objeví spousta dobrot přímo z anglického parku. Jarní menu jsme byli nuceni přeskočit, tak spoustu typicky jarních delikates najdete i v tom letním. V kuchyni se ve velkém zpracovával medvědí česnek, a tak se určitě můžete těšit na skvělé pesto. Naši kluci vyběhli i na okolní louky a hodně času strávili i na svatebním paloučku, kde sbírali ještě nevykvetlé puky pampelišek.

Naše již legendární herálecké pampary budeme letos zapojovat nejen do promyšlených chutných jídel, můžete si ho i odvézt jako opravdu originální dárek.

Jak říkáme, je tak luxusně obyčejný!  Kromě toho kuchyň zpracuje i spoustu žlutých pampeliškových květů na med, který má spoustu léčivých účinků a navíc skvěle chutná!

V parku se už začínají objevovat i smrže, tuto dobrotu, která se v oblasti gastronomie mimořádně cení, také určitě najdete v letním menu

A na co se kromě dobrot z naší zámecké kuchyně ještě můžete těšit? Náš luxusní hotel nabízí v pokojích pro hosty i nové zajímavé knížky, protože čtení prostě k letní dovolené patří. A k tomu samozřejmě naše krásné záložky s motivy květin z našich Spa by L’Occitane, které navrhla dizajnérka Dominika Žáková.

Ptáte se, proč takovou maličkost, jakou je záložka do knížky navrhovala akademická malířka? Protože na drobnostech a detailu prostě záleží.

Dominice jsme navíc svěřili i návrh na nové tapety do vířivky ve věži, výsledek je nádherný a už se těšíme, až tuto květinovou nádheru do otevření nalepíme. Nevíme, kdy naši hosté budou moci vířivku využít, ale bude vynovená a kouzelně květinová. 

Tak co, inspirovali jsme Vás?