All Inclusive Wellness & Spa by L’OCCITANE

Zámecký Spa by L'OCCITANE

Vítejte v našem ZÁMECKÉM HOTELU a v prvních L’OCCITANE Spa v České republice

Zámecký hotel Chateau Herálec Boutique Hotel & Spa by L’Occitane představuje svým klientům jedinečné místo dokonalého relaxu a odpočinku.

Jako první hotel v České Republice jsme získali licenci na provozování Spa L’OCCITANE. To vše díky vysokému standardu našich hotelových služeb, neobyčejné atmosféře zámku, naší filozofií relaxu a odpočinku ve spojení s kouzelnou přírodou Vysočiny. Proto je wellness pobyt na zámku zárukou nezapomenutelného zážitku, jaký byste zažili také v originálním Spa L’Occitane v domovském 5-hvězdičkovém hotelu Couvent des Minimes v Provence.

Nechte si své tělo a duši hýčkat v luxusním prostředí našeho zámku jedinečnou přírodní kosmetikou L’OCCITANE v té nejvyšší kvalitě.

V intimní atmosféře masážních prostor se vám budou odborně a s maximální péčí věnovat naši vyškolení fyzioterapeuti a maséři. Z inspirativního výběru L’OCCITANE procedur si zcela jistě vyberete tu pravou. Autentické ingredience této výjimečné přírodní kosmetiky ve spojení s tradičními technikami masáží přinášejí hlubokou relaxaci. Útočištěm pro vaši duši a smysly budou i samotné interiéry našich masážních prostor inspirované unikátním prostředím provensálské oblasti Camarque.

Procedury Spa by L’OCCITANE nejsou jen ženskou záležitostí, jak by se na první pohled mohlo zdát. Značka L’OCCITANE nabízí také ucelené produktové řady a spa procedury vyvinuté cíleně pro muže.

Neobyčejný zážitek Spa by L’OCCITANE procedur mohou zažít také neubytovaní hosté. V případě zájmu neváhejte kontaktovat naši recepci. Ráda vám provede rezervaci a sdělí podrobnější informace.

Ten pocit se nedá popsat, musí se zažít…

Wellness pobyt si můžete užívat v celém jižním křídle zámku. Pod původními středověkými klenbami je umístěn privátní plavecký bazén s komorním odpočinkovým prostorem. K oddechu zvou lavice s pohodlnými poduškami v okenních výklencích. Objevíte zde i prostornou tradiční finskou saunu, menší bylinnou saunu, infrasaunu nebo pročišťující parní lázeň.

Absolutní relax zažijete v silencáriu – dlouhém podloubí pod zámeckou oranžerií, kde se originálním způsobem propojuje interiér s parkem. Vířivá vana v soukromí zámecké věže vám poskytne diskrétní odpočinek. Těm, kteří raději relaxují aktivně, patří zámecké fitness s nejmodernějším vybavením. Pro ještě dokonalejší regeneraci vašeho těla i ducha jsme zámecké Wellness & Spa vybavili technologií Biosynchron.

Chceme upozornit naše hotelové hosty, že v čase mezi 12.00 – 13.00 hodinou je prostor bazénu a saunového světa uzavřený z důvodu zvýšených hygienických požadavků. Pobyt dětí do deseti let je v našich Spa by L’Occitane ve všech prostorách možný do 19.00 hodiny. Děkujeme za pochopení.

Saunový svět

wellness pobyt na zámku

Zámecký saunový svět

Na konci jižního křídla, v přístavbě z 19. stolení, objevíte intimní saunový svět. K dispozici vám je oblíbená parní lázeň, infrasauna, prostorná finská sauna a také menší bylinná, ve které je možné použít přírodní esence s bylinnými oleji. To vše vytváří předpoklady pro to, abyste od nás odjížděli opravdu jako znovuzrození. Na závěr saunování vás jistě zchladí vysočinská studená voda. Tělo i mysl pak nechte zklidnit na lehátku u bazénu, anebo v zámeckém silencáriu, opravdové oáze klidu a krásy s výhledem do anglického parku.

Bazén pod klenbami

wellness pobyt na zámku

Bazén pod klenbami na zámku Chateau Herálec

Romantický hotel Chateau Herálec se pyšní překrásným bazénem vybudovaným pod historickými klenbami. Stylový prostor, kde byli kdysi ustájeni zámečtí koně, dnes zdobí třpytící se hladina. Když jsme pod dohledem pozorných památkářů bazén hloubili, narazili jsme velice brzy na skálu, na které zámek stojí. Což jen potvrdilo skutečnost, že kdysi v 12. století postavili původní středověkou tvrz v Herálci přímo na skále. Dnes jsou součástí bazénového prostoru i „stříbrná“ táhla, kterými dřívější stavitelé staticky zabezpečili zámek a spolehlivě budou sloužit určitě i další století.

Vířivka ve věži

wellness pobyt na zámku

Vířivka v zámecké věži

Na konci arkády, kde hosté s oblibou oddechují po sauně či masážích, se v přízemí jižní věže nachází naše skvělá vířivá vana. Černě perleťový povrch krásně ladí se starou pískovou dlažbou, kterou jsme objevili na 2. podlaží jižního zámeckého křídla a její zbytky, které se povedlo zachránit, jsme umístili právě zde. Pro absolutní pohodlí a soukromí si zarezervujte na recepci či u našeho wellness managera vířivku pouze pro vás. Pobyt ve věži vám rádi zpříjemníme například chlazeným proseccem.

Silencárium

wellness pobyt na zámku

Zámecké silencárium

Při vstupu do zámeckého silencária se našim hostům většinou zastaví dech. Jedinečná oáza krásy vybízí k oddechu. Silencárium už z podstaty slova napovídá, že je to prostor ticha, které ruší snad jen ptáci z anglického parku. Můžete zde odpočívat po sauně, číst si knížku, anebo se jen tak dívat na vzrostlé velikány. Z klidu silencária, v pohodlí našich lehátek, zahřátí teplou zámeckou dekou, můžete navíc pozorovat i naše černé zámecké veverky, které s oblibou běhají i po jižní části parku.

V duchu jednoduchosti a čistoty jsme přistoupili s respektem i k tomuto prostoru. Zámeckou arkádu zdobí jednoduché sloupoví, osvícený kameník zde vytesal do kamene zjednodušený symbol pětilisté půlené herálecké růže. Právě díky svým čistým liniím si nás získala a zvolili jsme si ji jako jednoduchý grafický symbol romantického hotelu Chateau Herálec. Najdete ji všude…stačí se jen porozhlédnout.

Herbárium

wellness pobyt na zámku

Zámecké herbárium

Herbárium, místo kde za starých časů lékárníci sušili čerstvě natrhané byliny, naleznete také na Chateau Herálec v krásných prostorách Wellness & Spa by L’Occitane. Chováme úctu a obdiv k tradicím našich předků a tímto místem bychom vám rádi přiblížili, v čem spočívá kouzlo voňavých bylin z našeho zámeckého parku. Bylinky mícháme dle přání klientů, mezi nejoblíbenější určitě patří kompozice levandule a mateřídoušky s přídavkem máty. Ve sbírce máme také medvědí česnek, tymián, majoránku, šalvěj,… Provoněná je díky speciální zámecké směsi také naše bylinková sauna.

Možná si ještě vzpomenete na svá školní léta, kdy jste na hodiny přírodopisu sbírali léčivé byliny, opatrně je vkládali mezi listy knížky, a když se zatěžkané horou dalších knih po několika dnech usušily a vylisovaly, s napětím jste rostlinky odkryli a nalepili na čisté stránky nového herbáře. A přesně takový herbář jsme pro vás vytvořili i my. Velká kniha s květinkami a bylinkami, které vyrostly v zámeckém parku, nyní zaujímá důstojné místo v našem herbáriu. Nechte se inspirovat!

Masáže

wellness pobyt na zámku

L’OCCITANE procedury

Pro vaše nejlepší uvolnění a relax máme připravený výběr těch nejzajímavějších masáží. Od klasických, přes lymfodrenážní po masáž teplými lávovými kameny.

Jako jedni z mála nabízíme i zajímavou havajskou masáž Lomi Lomi. Vynikající Petr Beran, který vede tým zkušených masérů, osobně navštívil daleké havajské ostrovy, aby se tak ještě zdokonalil v této speciální technice.

Oblíbené  jsou i párové masáže  v klidu našich prostorných terapeutických místností, skvělý zážitek pro vás i vašeho partnera.

Před masáží určitě doporučujeme navštívit saunu, celkovou přípravu na masáž završíte použitím naší skvělé novinky: přístroj Biosynchron, kromě jiných blahodárných účinků, svaly správně nahřeje. vaše tělo se tak dokonale připraví na masáž, která vám tak přinese daleko větší požitek i užitek.

Ceník ke stažení (PDF): Ceník

Fitness centrum

wellness pobyt na zámku

Fitness centrum

Perfektně vybudované fitness centrum v jižním křídle, zařízené těmi nejmodernějšími aerobními i posilovacími stroji vybízí k aktivnímu odpočinku. Vše děláme bez kompromisů a to je na našem zámeckém fitness centru určitě znát, zacvičí si zde s radostí i ti nejnáročnější.

Až si půjdete zacvičit do místnosti pro aerobní aktivity, určitě si všimnete jedinečného unikátu – černé kuchyně, kterou jsme objevili při rekonstrukci. No uznejte, kde jinde si zaběháte přímo v kuchyni? Jedině v zámeckém hotelu Chateau Herálec! Pokud raději běháte venku, anglický park je k tomu přímo stvořený – upravené zámecké cestičky pod korunami 300-letých velikánů přímo zvou k běhu.

Biosynchron

wellness pobyt na zámku

Technologie Biosynchron

Pro ještě dokonalejší regeneraci vašeho těla i ducha jsme zámecké Wellness & Spa by LOCCITANE vybavili technologií Biosynchron. Jedná se o naprosto unikátní pasivní terapii, která je založena na principech suché termoterapie a pulzní magnetoterapie. Je používána jak ve vrcholovém sportu, tak pro rekreační sportovce, dále je vhodná pro fyzioterapeutické a rehabilitační účely a má relaxační a antistresové účinky.

Přístroj Biosynchron napomáhá průchodu krve v periferiích oběhové soustavy (ve vlásečnicích), čímž podporuje prokrvování organismu a jeho detoxikaci. Tím uvolňuje svaly, po úrazech podporuje obnovu a růst svalové hmoty, urychluje hojení svalových a kloubních zranění, potlačuje bolesti zad i celého pohybového aparátu. Odstraňuje také pocit „rozlámaného“ těla, který se obvykle dostavuje druhý den po náročné pohybové aktivitě. Při používání Biosynchronu dochází k celkové biologické regeneraci, energizaci organismu, jeho prokysličení a uvolnění.

Gymstick

wellness pobyt na zámku

Gymstick na pokojích

Tuto specialitu asi opravdu nenajdete nikde jinde. Gymstick na pokojích vám umožní v pohodlí vašeho zámeckého apartmá procvičit všechny části těla. Vycházíme tak vstříc všem, kteří třeba ráno rádi startují pohybem, ale díky této výjimečné výbavě nemusí opustit pokoj. Prostornost našich apartmánů vám umožní na rozložené cvičební podložce absolvovat sérii cviků bez jakéhokoliv omezení, navíc vám pomůže i instruktážní video. Pokud byste chtěli na čerstvý vzduch, vezměte si podložku i s gymstickem do parku a pod korunami staletých velikánů se vám možná bude cvičit ještě lépe….

Sport a relax v parku

wellness pobyt na zámku

Sport a relax v zámeckém parku

Náš nádherný zámecký park přímo vybízí ke sportování a relaxu. Začněte svůj den ranním joggingem, vyběhněte si pokojně i na okolité stezky kolem Herálce a ranní běh poté ukončete opět v parku, kde si na voňavém trávníku dopřejte několik nezbytných strečinkových cviků na závěr. Pokud neběháte, určitě vás nabije energií i prostá ranní rozcvička, ke které zve ránem vonící a ranní rosou pokropený zámecký park. Energetické cvičení tai-chi, chi-kung nebo klasická jóga má v parku výjimečnou atmosféru, která vám umožní přirozeně splynout s přírodou.

Kdykoliv dostanete chuť si zacvičit, nebo jenom relaxovat ve voňavé trávě, případně na některém z odpočívadel rozmístěných v parku, budou vašimi společníky překrásné druhové solitéry, štěbetající ptáčci a možná se s vámi proběhnou i naše roztomilé zámecké veverky.

Sport a relax v okolí

wellness pobyt na zámku

Sport a relax v nádherném okolí

Díky své skvělé poloze, v obklopení nádhernou Vysočinskou přírodou, nabízí okolí zámeckého hotelu Chateau Herálec mnoho příležitostí ke sportování a aktivnímu odpočinku. Nordic walking, cyklotrasy, klasická turistika, plavání v lomu nebo na okolitých rybnících – to je jenom základní výpočet sportovních aktivit, které můžete realizovat v okolí zámku.

Nechte se inspirovat naší KNIHOU ZÁŽITKŮ a vyberte si aktivitu, která vám nejvíc vyhovuje. Na své si přijdou i aktivní rodiny s dětmi. Užijte si společně rodinný cyklovýlet po nenáročných stezkách v okolí zámku nebo si vyberte z nabídky cykloprojektu „Stříbrné pomezí“, do kterého jsou zapojeny i malebné obce a lokality v okolí našeho zámku.