Romantická svatba na zámku

Romantická svatba na zámku Chateau Herálec

Tajným snem nejedné dívky či ženy je vdávat se jako princezna… Tento sen se stane skutečností pro všechny, kteří se rozhodnou prožít svůj svatební den v romantickém Chateau Herálec. Pokud ste se i vy rozhodli, že svatba na zámku je pro vás to pravé, vsaďte na náš luxusní zámecký hotel. 

Nabízíme tolik kouzelných míst, kde říci svému vyvolenému „ANO“. Rádi byste v nádherně zrevitalizovaném anglickém parku z 18. století, v intimitě překrásného zámeckého nádvoří, anebo v prostorách zámeckého hotelu: počínaje zrestaurovanou Kaplí sv. Anny, přes velkolepou vstupní Erbovní halu až po noblesní Růžový salonek? Ať si vyberete jakkoli, můžete si být jisti, že s námi prožijete ten nejkrásnější svatební den, na který nezapomenete vy a ani nikdo z vašich blízkých.

Počítejte s Chateau Herálec – vaší ALL INCLUSIVE SVATEBNÍ DESTINACÍ!

Obřad v Kapli sv. Anny

Obřad v zámecké kapli sv. Anny

Zámecká kaple sv. Anny je skutečným srdcem romantického hotelu Chateau Herálec. Její intimita a dech beroucí fresková výzdoba z počátku 18. století předurčují kapli jako velice důstojné místo k uzavření sňatku a vyslovení slibu manželského. Dominantou prostoru je jednoduchý kříž od uměleckého kováře Davida Szalaye, umístěný mezi nádhernými vitrážovými okny.

Uzavírají se zde jak církevní, tak civilní obřady. Kaple pojme 40 osob k sezení.

Obřad v zámeckém parku

Obřad v zámeckém parku

Zámecký park nabízí velkolepé prostranství a nádherná zákoutí pod staletými stromy pro vyslovení svatebního slibu. Romantický svatební palouček s majestátním Stromem lásky, na který si novomanželé věší dřevěné srdce na důkaz své lásky, vám učaruje.

Pokud si pro svůj svatební den pronajmete celou kapacitu našeho zámku, můžete si vybrat i obřad na zámeckém nádvoří, které obklopují kamenné stěny zámku. A cesta, vedoucí odtud do parku, se záhy stane symbolickou cestou, po které novomanželé vykročí do dalšího života už spolu.

 

Svatební apartmány

Svatební apartmány na Chateau Herálec

Svatební pár si může pro nejkrásnější svatební noc zvolit Královské apartmá Pánů Trčků z Lípy nebo Prezidentské apartmá Pánů ze Solmsu, která nabízejí kromě nevídané rozlohy i noblesu starých časů.

Královské apartmá Pánů Trčků z Lípy o rozloze 139 m² je největší zámecké apartmá a je pojmenováno podle jednoho z nejmocnějších českých rodů – Trčků z Lípy. Nechte se inspirovat původním dřevěným stropem, krásnou mozaikovou podlahou, dotkněte se vyřezávaného dřevěného zrcadlového portálu, který je šperkem tohoto apartmá. Součástí je i věžička se salonkem pro chvíle snění.

Pokoj lze propojit s Grande Double Room De Luxe Pánů z Roupova a tím dosáhnout rozlohy neuvěřitelných 214 m² .

Prezidentské apartmá Pánů ze Solmsu o rozloze 131 m² je také výjimečný prostor nabízející několik nádherných detailů. Pod stropem se vznáší jakoby levitující kruhové světlo, které diskrétně nasvěcuje speciální lepenou štukovou fresku s anděly. Tento pokoj má jedinečnou koupelnu v jižní věži. Objev středověké vany v podlahových násypech inspiroval k jejímu modernímu využití, a tak koupelnu, kterou naplánovali před staletími, můžete v moderním provedení užívat i vy.

Kromě uvedených „svatebních“ apartmánů  je pro svatební hosty k dispozici dalších 17 luxusních ubytovacích prostor – 7 exkluzivních prostorných apartmánů včetně rodinného apartmá a 10 dvoulůžkových pokojů s krásným výhledem do anglického parku. U 15 našich pokojů lze rozdělit lůžka na TWIN. Díky kreativnímu přístupu má každý z pokojů svůj jedinečný příběh. Pokoje jsou nazvány podle obrazů ze sbírek vysočinské oblastní galerie, jejichž repliky našli netradiční uplatnění v interiérech pokojů a na mobiliáři.

 

Svatební catering

Cateringové svatební zázemí je možné situovat do různých prostor

V první řadě je to noblesní Síň předků, ve které se může slavnostní hostiny zúčastnit dohromady s příslušným komfortem až 60 hostů. V severním křídle, v nejstarší části zámku, se nachází noblesní zámecká restaurace HONORIA. K dispozici je zde hostům jídelna PANÍ ZE ŠELMBERKA a jídelna PŘED BOUŘÍ. Hostinu v prostorách restaurace ovšem umožňujeme našim svatebním hostům pouze v případě pronájmu celého zámku.

V případě komorní svatby můžete využít také privátní salonek VE VĚŽI, s kapacitou pro 8 osob.

Samotný catering jsme schopni maximálně přizpůsobit požadavkům a přáním našich hostů. Ať již zvolíte klasický formát zanášené hostiny, svatební raut či odlehčený piknik v parku, zcela jistě budete nadšeni.

Standardně si účtujeme 10% service fee z celkové částky cateringu.

 

Podmínky

Podmínky svatby snů na zámku Chateau Herálec

Podmínky svatby domlouváme s našimi klienty vždy na individuální bázi. Pro vypracování nabídky požadujeme souhrn vašich požadavků a přání, vše s vámi rádi probereme. Nejdůležitějším krokem je mít jasnou představu o termínu svatby a jeho následné závazné objednání na matrice v Havlíčkově Brodě. Posléze můžeme velmi detailně a zodpovědně dotahovat společně další detaily vaší svatby. Pokud jde o civilní obřad, termíny pro vás rádi prověříme. V případě církevního obřadu si oddávajícího zajišťují snoubenci sami.

Na závěr chceme dodat, že nám extrémně záleží na pohodlí a spokojenosti jak našich hotelových hostů, tak účastníků svateb. Proto je důležité vědět, že:

  • maximální kapacita svatby je v rámci našich možností 60 hostů
  • svatby s počtem hostů 40 – 60 musí počítat s podmínkou exklusivního pronájmu včetně veškeré ubytovací kapacity /39 lůžek + max.10 přistýlek/. Na Chateau Herálec nikdy nemícháme formáty svatebních a jiných rodinných akcí s hotelovými hosty. V případě požadavku na víkendovou svatbu je nutné počítat s pronájmem na celý víkend
  • malé komorní svatby mohou počítat s individuálními podmínkami jak v týdnu, tak o víkendu

Svatební koordinátor

Váš svatební koordinátor

Napište nám a specifikujte vaše představy. Velmi rádi se s vámi setkáme i osobně, stačí si domluvit schůzku, na které vše prodiskutujeme, a především, můžete si osobně prohlédnout všechny naše nádherné prostory a získat tak konkrétní představu. Těšíme se na vás!

Obraťte se na naší svatební koordinátorku, Václava Kůželová, která vám ráda zodpoví všechny vaše dotazy:

Těšíme se na setkání s vámi!

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů a cookies. Více informací.