Večer s vinaři vol. 2

Speciálni nabídka

Další možnosti rezervace

Večer s vinaři vol. 2

06.03.2020

Vážení hosté a milovníci kvalitního vína z naší „domoviny“. Dovolte, abychom Vás pozvali na druhou ochutnávku vín z našich krajin.

Při cestování za vínem jsme z Hustopečí vyrazili do nedalekého Poysdorfu. Cítili jsme se tam stále jako doma a zde vznikla ta myšlenka: „Vždyť mi tu doma přece tak trochu jsme, historicky se stále nacházíme v naší zemi, v Rakousku-uhersku!“

Náš šéfkuchař tedy sestavil skvělé rakousko-uherské menu, ve kterém se můžete těšit například na takové klasiky, jako je Tafelspitz nebo Mozartkugel. Pozvali jsme zástupce z vybraných vinařství a teď už se těšíme jen na Váš příjezd.

Vy tak budete moci ochutnat pokrmy z počátku 20. století v novém svěžím provedení a porovnat vína dvou „sousedů“, kteří jsou od sebe vzdáleni necelých 40km a i přesto jsou jejich vína odlišná, stejně tak, jako historie námi vybraných vinařství.

Výběr favorita necháme na Vás.

Mladé butikové Vinařství Václav vzniklo teprve v roce 2010. Bylo založeno rodinou Teplých, jejichž cílem bylo vrátit Kurdějovu jeho původní tvář, kterou měl před příchodem socialismu. Právě v Kurdějově se totiž nachází všechny jejich vinice. Vybudovali tady terasy, vysázel vinnou révu a v roce 2015 se těšili z první panenské úrody. Za nás se jim to daří náramně a například Cabernet Sauvignon z Vinařství Václav je….

No, nechte se překvapit 🙂

Zato Vinařství Taubenschuss vzniklo již v roce 1670 a staví na dlouholeté tradici několika generací vinařů. Historický Aspergerhaus, který po staletí patří k největším architektonickým klenotům Poysdorfu, je ideálním domovem pro výrobu vín. V dnešní době vede provoz Monika a Helmut Taubenschuss. Synové Markus a Thomas jsou neodmyslitelnou součástí vinařství. Taubenschuss sídlí ve vinné oblasti Weinviertel, který je známý pro svá suchá, pro tuto oblast typická vína, s vlastním jedinečným charakterem.

A co u nás ještě uvidíte? Mikulovské muzeum nám pro tuto příležitost zapůjčí dobové etikety, které zdobily láhve v průběhu 20. století.

Těšíme se na Vás.

Team Chateau Herálec, Petr Očenášek, Thomas Taubenschuss

BALÍČEK „VEČER S VINAŘI VOL.2“ OBSAHUJE:

 • 1 NOC SE SNÍDANÍ VE DVOULŮŽKOVÉM POKOJI NEBO SUITE DLE VAŠEHO VÝBĚRU
 • 6-CHODOVOU „RAKOUSKO-UHERSKOU“ DEGUSTAČNÍ VEČEŘI spárovanou se vzorky vín
 • VÝSTAVU DOBOVÝCH ETIKET z Mikulovského muzea
 • 3 LÁHVE VÍNA zúčastněných vinařů
 • BALÍČEK MORAVSKÝCH DELIKATES na cestu s sebou
 • WELCOME DRINK a herálecká RŮŽE pro dámu na uvítanou.
 • SNÍDANĚ z převážně lokálních produktů, kterou si budete moci vychutnat v pohodlí Vašeho pokoje či v zámecké restauraci.
 • NEOMEZENÝ VSTUP do našeho Wellness & Spa by L’Occitane (bazén pod historickými klenbami, velká finská, bylinková finská, infra a parní sauna, vířivka, posilovna, silencárium).
 • VÍŘIVKA ve věžičce na 45 minut jen pro Vás
 • ZAPŮJČENÍ sportovních potřeb (nordic walking hůlky, zámecká crossová kola).
 • UNIKÁTNÍ ZÁMECKÉ PILLOW MENU (víme, jak důležitý je dobrý spánek, a pro Váš dokonalý odpočinek jsme pečlivě připravili jedinečné pillow menu, které Vám nabídne dokonalý požitek z každé noci strávené na našem zámku.

V CENĚ VÁŠEHO POBYTU JSOU ZDARMA ZAHRNUTY I TYTO SLUŽBY:

Ovoce z našeho sadu na pokoji na uvítanou, Wi-Fi internet, kosmetika L’OCCITANE, výběr DVD, využití golfového trenažéru, zámecká kniha zážitků se širokou nabídkou volnočasových aktivit a zapůjčení sportovních potřeb.

Pro umocnění skvělého zážitku z pobytu na zámku Chateau Herálec vřele doporučujeme vyzkoušet i naše nové SPA PROCEDURY A ZKRÁŠLUJÍCÍ RITUÁLY od značky L’OCCITANE.

„Opojný zážitek z relaxačních spa procedur a zkrášlujících rituálů značky L’OCCITANE v luxusním prostředí zámeckých spa je něco, co se nedá popsat, ale musí se zažít!“

 

CENA ZA VÝŠE UVEDENÝ POBYTOVÝ BALÍČEK NA 1 NOC: 

Apartmán / pokoj 2 osoby 3 osoby
STANDARD DOUBLE ROOM 15 975 Kč
LUXURY DOUBLE ROOM 16 975 Kč
GRANDE LUXURY SUITE 18 975Kč
GRANDE LUXURY SUITE FAMILY 18 975 Kč 25 975 Kč
KING’S & PRESIDENTIAL SUITE 27 975 Kč

 

CENA ZA VÝŠE UVEDENÝ POBYTOVÝ BALÍČEK NA 2 NOCI: 

Apartmán / pokoj 2 osoby 3 osoby
STANDARD DOUBLE ROOM 21 950 Kč
LUXURY DOUBLE ROOM 23 950 Kč
GRANDE LUXURY SUITE 27 950 Kč
GRANDE LUXURY SUITE FAMILY 27 950 Kč 36 950 Kč
KING’S & PRESIDENTIAL SUITE 45 950 Kč

 

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů a cookies. Více informací.