Kniha zážitků na Chateau Herálec

Luxusní zážitky

Kniha zážitků

Jízda kabrioletem

Historická místa

Koupání v lomu

Nordic Walking

Golf

Turistika

Cykloturistika

Jízda na koni

Rybaření

Let balonem

ZOO Jihlava

Pivovar Bernard

Herálecký fotbal

Let vrtulníkem

Adrenalin

Bruslení na zámku

Jízda na běžkách

Stavění iglu

Kniha zážitků

Říká se, že vzpomínky a zážitky vám nikdo nemůže vzít. Nerozbijí a nezničí se. Zážitky a vzpomínky jsou něco, co vám zůstane navždy… My tomu věříme, a proto jsme pro vás připravili fantastickou nabídku výletů do okolí a tipy, jak příjemně strávit čas v našem regionu.

Nechte se inspirovat naší jedinečnou Knihou zážitků. Naleznete v ní širokou nabídku skvělých nápadů, jak si zpříjemnit luxusní pobyt na zámku Herálec. Pojďte s námi prožít neobyčejné chvíle při poznávání nádherného kraje Vysočina. Navštivte nepřeberné množství památek historického a kulturního dědictví, vyzkoušejte uchované tradice řemesel nebo poznejte chutě a vůně regionálních produktů. Budete nadšeni!

Jízda kabrioletem

luxusní pobyt na zámku

Nenechte si ujít jízdu naším zámeckým kabrioletem a poznejte okolí zámku Chateau Herálec na čtyřech kolech.

Vychutnejte si krásy Vysočiny při jízdě autem s otevřenou střechou a vyrazte ze zámeckého hotelu v našem stylovém kabrioletu. Překrásný stříbrný čtyřmístný Mercedes Benz třídy E s červenou střechou vám rádi zapůjčíme a kromě vás a vašich tří pasažérů se do auta určitě vejdou i piknikové koše, které vám s využitím invence našeho šéfkuchaře přichystáme. Historické památky a přírodní krásy, vše se stříbrným větrem ve vlasech…

Bon voyage!

Na recepci Chateau Herálec vám rádi sdělíme termíny rezervace a doporučíme menu vašeho piknikového koše.

*upozornění: Zámecký kabriolet je hostům k dispozici v období od 1. dubna do 30. října.

Historická místa

luxusní pobyt na zámku

V okolí zámku Chateau Herálec je několik UNESCO historických památek, které stojí za Vaši návštěvu.

Na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO má kraj Vysočina zapsáno hned několik historických památek. Ať už jádro Telče, židovskou čtvrť v Třebíči nebo poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou. K návštěvě zvou také středověké hrady – Pernštejn, Roštejn, zámky – Náměšť nad Oslavou, Jaroměřice nad Rokytnou, také Muzeum kuriozit v Pelhřimově, westernové městečko Šiklův mlýn a řada dalších.

Na recepci zámeckého hotelu Chateau Herálec vám rádi poskytneme informace a v případě zájmu zabezpečíme i průvodce.

Koupání v lomu

luxusní pobyt na zámku

Neobyčejný zážitek – koupání v lomu je specialita zámku Chateau Herálec.

Od prvního spatření nám bylo jasné, že lom je místo, které vám musíme přinést v naší Knize zážitků. Když se tam vydáte, nabije vás novou energií a tak, jako my všichni, jí budete cítit až ke konečkům prstů. Jestli chcete zažít malou Kanadu na Vysočině, doporučujeme vypravit se na místo, kde se bílé kmeny bříz zrcadlí na vodní hladině a Vy přesně nevíte, kde začínají a kde končí… K lomu se dostanete i na kole, které Vám rádi zapůjčíme, nebo se vám bude více líbit jízda naším kabrioletem? Pokud však budete mít chuť na malou procházku, lom je k tomu jak stvořen, je totiž od zámeckého hotelu Chateau Herálec vzdálen pouze 2 km.

Pro všechny zájemce rádi připravíme k vodě i piknikový koš plný dobrot.

Nordic Walking

Nordic Walking je jednou z nejoblíbenějších aktivit hostů na zámku Chateau Herálec

Jde o stále populárnější rekondiční sport. Přesně koordinovaná chůze s hůlkami je příjemným cvičením celého těla. Účinek je podobný běhu na lyžích. Posiluje svalstvo nohou i horní části těla, výtečně uvolňuje páteř, zvyšuje kondici a podstatně zlepšuje krevní oběh. Doporučuje se jako prevence kardiovaskulárních nemocí.

Nabízíme trasy v okolí zámeckého hotelu, které jsou schůdné v každém ročním období:

ORLOVY

SV. ANNA

STONETOWN

Bližší informace o trasách a Nordic Walking hůlky vám rádi poskytneme na recepci zámeckého hotelu Chateau Herálec.

Golf

luxusní pobyt na zámku

Golfová hřiště v dostupném zázemí zámku Chateau Herálec.

GOLF TELČ

V nádherné scenérii Vysočiny a nedaleko historického města Telč (památka UNESCO), vzdáleném od zámeckého hotelu Chateau Herálec 43 minut, se nachází exklusivní 18 jamkové hřiště. Na tomto hřišti mezinárodních parametrů každým rokem hostuje Czech PGA. Je vybudováno na 70 ha v mírně zvlněné krajině plné hlubokých lesů, jezer a rybníků.

18ti jamkové mistrovské hřiště, Par 72, délka: muži 6252 m, ženy 5214 m, golfová škola, 2 cvičné greeny, cvičný bunker, driving range, velký pro-shop a půjčovna golfových potřeb, ultrazvuková čistička holí.

Podrobné informace a veškerý servis vám rádi zajistíme.

GOLF KONOPIŠTĚ

V Resortu Konopiště naleznete dvě mistrovská osmnáctijamková hřiště „Radecký Course“ (PAR 72) a nově postavený „D´Este Course“ (PAR 72). Dále zde nabízíme devítijamkové „Public Course“ (PAR 30) určené i zájemcům o hru z řad začátečníků a veřejnosti.

Hřiště „Radecký Course“ – Mistrovské 18 jamkové hřiště s parem 72 a délkou 6484 metrů z černých (profesionálních) odpališť je výzvou pro všechny hráče. Na jeho vzniku se podílel John Burns, komisař Evropské Asociace Profesionálních Golfistů (PGAE) a výstavbou byl pověřen František Štěpán, který nyní vykonává funkci hlavního greenkeepera. Ve spolupráci s evropskou PGA tak vzniklo hřiště citlivě zasazené do mírně zvlněné krajiny, se zajímavým lesním úsekem, množstvím bunkerů a vodních překážek a především s velmi kvalitními, rozlehlými a nádherně modelovanými greeny.

Na Public Course si můžete zahrát i vy, kteří začínáte a nemáte tzv. „Zelenou kartu“.

Resort je otevřen pro hru na zimní / letní greeny dle sněhových a klimatických podmínek.

Turistika

luxusní pobyt na zámku

Okolí zámku Chateau Herálec je rájem pro milovníky turistiky!

Všechny cyklostezky je možné využít i ke klasické turistice, nicméně jedna zajímavá trasa o vzdálenosti necelých 17 km stojí za to, a tou je cesta na Fejtův vršek. Ujdete přibližně 16,5 km a nastoupáte převýšení cca 564 m.

Kromě toho dáváme skvělý tip pro opravdu vášnivé turisty – ze zámeckého hotelu Chateau Herálec to není daleko do Žďárských vrchů. Poznáte tak oblast, jenž je jednou z ekologicky nejzachovalejších v České republice, a proto je nazývána jejím zeleným srdcem. Přibližně 60 % krajiny je zalesněno a to byl jeden z důvodů, proč na velké části oblasti byla 25. 5. 1970 zřízena Chráněná krajinná oblast. Krajina je protkána stovkami kilometrů turistických tras vhodných i pro výlety na kole. Žďárské vrchy nabízí i ideální podmínky pro zimní turistiku. Naleznete zde také 4 naučné stezky.

Cykloturistika

luxusní pobyt na zámku

Cykloturistika je oblíbeným sportem hostů zámeckého hotelu Chateau Herálec.

Náš region je jednou z ekologicky nejčistších oblastí, jako stvořených pro oddech a rekreaci. Často je nazýván zeleným srdcem České republiky. Celé území vyplňuje rozsáhlé, mírně zvlněné pohoří nazývané Českomoravská vrchovina. To tvořilo bývalou zemskou hranici mezi Čechami a Moravou. Vrcholy kopců jsou pokryty jehličnatými a smíšenými lesy a zvedají se do výšky kolem sedmi set, maximálně osmi set metrů. K nejvyšším vrchům patří Javořice (Jihlavské vrchy, 837 m n. m.) a Devět skal (Žďárské vrchy, 836 m n. m.). Mezi oblíbené trasy patří Čejovský kopec, nebo trasa na Fejtův vrch, které jsou obklopeny nejen krásnými přírodními zákoutími, ale i četnými archeologickými a historickými památkami. Mnoho rybníků po cestě je vhodných i ke koupání.

Na Váš výlet vás rádi vybavíme mapkou se všemi důležitými informacemi nejen o trase, ale i možnostech občerstvení. V okolí zámeckého hotelu Chateau Herálec máme celkem 3 trasy, které lze prodloužit až k Žďárským vrchům. Pro ty zdatnější cyklisty máme k zapůjčení kvalitní cestní k treková kola, kopečky se budou jistě lépe zdolávat na našich elektrokolech, které zapůjčujeme hostům za úplatu. Jsou velmi oblíbená a hosté je využívají jak na krátké výlety kolem zámku, tak i na půldenní výjezdy za krásami Vysočiny.

Jízda na koni

luxusní pobyt na zámku

Jízda na koni v okolí Chateau Herálec je zážitek, kterému lze jenom stěží odolat.

Svoje zámecké ubytování u nás můžete trávit i aktivně – vybrat si jízdu na koni v malebné krajině na Vysočině a jet. Vítáni jsou návštěvníci všech stupňů pokročilosti – od naprostých začátečníků až po zkušené jezdce. Máme zde ideální podmínky pro nerušené projížďky po okolních lesích s profesionálním dohledem. Mezi oblíbené trasy patří projížďka kolem Boňkovského rybníka, nebo delší trasa ke Zdislavskému rybníku. V zimním období se můžete projet na saních s koňským spřežením až k Ulrychovu Mlýnu.

V případě zájmu o projížďku kontaktujte prosím naši recepci minimálně 1 týden před Vaším pobytem.

Rybaření

luxusní pobyt na zámku

Rybaření je možné na několika rybnících v okolí Chateau Herálec.

Pro milovníky rybolovu jsme připravili možnost ulovit si vlastní rybu na nedalekém sportovním rybníku Hadina. Do rybníka tečou tři potoky, jeden přichází z města, druhý z lesa a třetí z nádrže. Může se stát, že v suchém létě bude nádrž zásobena jen vodou z lesního potoka a bude křišťálová jako studánka. Vysazeni jsou nejen candáti a kapři, ale i dravá ryba, jako je štika. Na Hadině budete ze zámku autem za 10 minut.
Mezi další soukromé revíry, kde můžete zkusit své štěstí v rybolovu patří:

7,6 km – Rybník Hubertka
7,9 km – Pilský rybník
8,2 km – Plíhalovský rybník
13,1 km – Světlá nad Sázavou-Horní…
18,2 km – Horní Okrouhlík

Informace o povolenkách a možnostech zapůjčení rybářského nářadí vám ochotně sdělíme na recepci našeho zámeckého hotelu Chateau Herálec.

V případě zájmu kontaktujte prosím naši recepci minimálně 1 týden před vaším pobytem.

Let balonem

luxusní pobyt na zámku

Vzlet balónu ze zámeckého nádvoří Chateau Herálec je nevšední zážitek.

Romantika nebo adrenalin? Na tyto dvě otázky vám asi každý, kdo letěl balonem, odpoví jinak. Ale nadšený a pravověrný balonář vám nemůže dát jinou odpověď než „obojí!“. A k tomu určitě přidá spoustu dalších přímo uměleckých a básnických přívlastků, které ale stejně nedokáží popsat to, co uvidíte, když budete v neskutečném tichu klidně plout nad nádhernou ztemnělou krajinou Vysočiny a sledovat, jak se barva podvečerní oblohy mění směrem k západnímu horizontu z temně modré přes fialovou a průzračně zelenou až k blednoucí oranžové lince připomínající slunce, co právě zapadlo. Ať už se během letu budete věnovat pouze krásám oblohy nebo si vychutnáte malý „vzduchoplavecký piknik“, připravený v duchu luxusní gastronomie ze zlaté doby balonů na konci 19. století, budete určitě vždy spokojeni a hladké přistání vás, přiznejme si to, tak úplně nepotěší, protože přijde příliš brzy.

Let balonem se stříbrným větrem ve vlasech nad nádhernou krajinou Vysočiny, kde stojí romantický hotel Chateau Herálec vám v případě příznivého počasí rádi zabezpečíme.

V případě zájmu kontaktujte prosím naši recepci minimálně 2 týdny před vaším pobytem.

ZOO Jihlava

luxusní pobyt na zámku

Jihlavská zoo se nachází nedaleko pětihvězdičkového hotelu Chateau Herálec.

Zoo leží v malebném údolí řeky Jihlávky. V areálu jsou vodní plochy, zalesněné svahy, louky i skály a to v bezprostřední blízkosti centra města, cca 10 minut pěší chůze.  Je domovem pro více než 200 druhů exotických zvířat, včetně druhů ohrožených vyhubením, umístěných v zajímavých expozicích – africká vesnice Matongo, asijský parčík Hokkaido, jihoamerická Hacienda Escondido, pavilon šelem, Australská farma či Africká savana a mnohé další… Dětem se určitě zalíbí i v netradičním dětském koutku.

ZOO se specializuje na chov kočkovitých šelem, opic a plazů. Nově tu můžete navštívit i oblíbené žirafy.

Mezi jihlavská nej patří:

  • Nejmenší na světě: poddruh tygra (sumaterský), medvěd (malajský), vydra (malá), opice (kosman zakrslý).
  • Největší na světě: klokan (rudý), hlodavec (kapybara), papoušek (ara hyacintový)
  • Největší kolekce drápkatých opic v republice.

Svojí cílevědomou koncepční prací našla jihlavská ZOO místo mezi předními zoologickými zahradami v České republice i v Evropě.

Pivovar Bernard

luxusní pobyt na zámku

Rodinný pivovar Bernard se nachází v Humpolci cca 8 km od zámku Chateau Herálec.

Je to kupodivu znalost vína a vinařství, která se pomalu stává běžnou součástí společenských dovedností a bontonu, ačkoliv Česká republika se odedávna pyšně označuje jako pivní velmoc. Pojďme tedy zapojit i opomíjenou, ale mnohem tradičnější část našich chuťových buněk, a vychutnejme si ne běžné moderní pivo, ale pivo takové, jaké se vařilo a chutnalo kdysi dávno ve středověkých mázhauzech, pivo nepasterizované, s mnohem výraznější chutí a inspirující k přemýšlení o tom, jaké chuti v něm nalézáme a co dobrého by se k němu hodilo ochutnat… Pivovar Bernard v Humpolci je určitě to správné místo, kde se v rámci prohlídky a ochutnávky můžeme s obnovenou pivovarnickou tradicí seznámit tím nejpříjemnějším způsobem.

V případě zájmu o prohlídku pivovaru kontaktujte prosím naši recepci minimálně 1 týden před vaším pobytem.

Herálecký fotbal

luxusní pobyt na zámku

Na herálecký fotbal se hosté Chateau Herálec můžou dívat každý víkend.

Jen 5 minut chůze od zámeckého hotelu Chateau Herálec máte příležitost prožít aktivity, které sice do „klidové a relaxační“ nabídky nepatří, ale dokáží uvolnit stres a adrenalin možná ještě lépe. Pokud máte rádi, když pod běžícíma nohama cítíte měkký a přitom pevný fotbalový trávník, pokud se vám líbí vůně a jednoduchá elegance čerstvě upraveného fotbalového hřiště, pokud máte rádi tu fantastickou vteřinu, kdy vy, všichni z vašeho týmu i vaši fanoušci mohou zabouřit vítězným výkřikem GÓÓL!!!, přijeďte si zahrát fotbal do Herálce!  A představa hotelového wellness centra po náročném zápase – ta přece taky není k zahození, ne?

Na recepci Chateau Herálec vám rádi sdělíme informace ohledně rezervací fotbalového hřiště.

Let vrtulníkem

luxusní pobyt na zámku

Zažijte okolí Chateau Herálec z ptačí perspektivy při letu vrtulníkem!

K tomu, abyste viděli okolí romantického zámku Chateau Herálec a Vysočinu z ptačí perspektivy, samozřejmě není let balónem jedinou šancí. Kdo má zájem o opravdu větší dávku adrenalinu, může si vyzkoušet let vrtulníkem. Možná trochu potlačí poezii výhledu na krajinu, ale na druhou stranu přinese to dychtivé napětí a bušení srdce ve chvíli, kdy ucítíte sílící chvění vrtulníku, zvuk motorů a vzrůstající mohutnou sílu, se kterou se stroj vznese a zamíří přímo nahoru k nebi z našeho zámeckého heliportu…

Informace o podmínkách rezervace letu vám rádi sdělíme na recepci zámeckého hotelu Chateau Herálec.

V případě zájmu kontaktujte prosím naši recepci minimálně 2 týdny před vaším pobytem.

Adrenalin

luxusní pobyt na zámku

K zážitkům na Chateau Herálec patří i adrelinové sporty, které je možné provozovat v okolí zámku.

Pro ty, kteří milují adrenalinové zážitky, kdy stoupá tepová frekvence, jsme připravili širokou nabídku, stačí si vybrat… paragliding tandem, trojkolka trikke, aquazorbing, jízda na čtyřkolkách… Cokoliv si vyberete, rádi pro vás připravíme.

Třeba AquaZorbing
Vyzkoušejte si, jaké to je pohybovat se po vodní hladině. Nechte se zavřít do speciální plastové koule naplněné vzduchem a užívejte si! Adrenalin vystoupí na maximum. Bezpečná a jedinečná zábava na některém z okolních vysočinských rybníků vhodná pro jednotlivce i v rámci teambuildingu. Dovnitř se vleze otvorem a následně je plastová koule nafouknutá vzduchem a zavřena speciálním zipem. Pak jste vrženi na vodu. Zásoba kyslíku vydrží na 25 – 30 minut, během nichž máte jedinečnou příležitost královsky se bavit. Přitom jenom pět minut stačí bohatě k tomu, aby byl člověk totálně vyčerpán. Vydají totiž za 40 minut strávených ve fitness centru.

Na recepci zámeckého hotelu Chateau Herálec vám rádi zabezpečíme vše potřebné k vaší adrenalinové zábavě.

Bruslení na zámku

luxusní pobyt na zámku

Bruslení je možné přímo na zámeckém nádvoří Chateau Herálec.

Ať už odpoledne pod jiskřivě modrou oblohou anebo večer, kdy se na tvrdém, zrcadlově hladkém ledě mihotají zlatá světla lamp, bruslení v zámeckém hotelu Chateau Herálec se určitě stane oblíbenou zábavou dospělých i dětí.  Ano, budete vymrzlí a možná i unavení, ale šálek horkého čaje nebo punče přímo u ledové plochy na zámeckém nádvoří, a po bruslení uvolňující relaxace v sauně, vířivce anebo při  dobré masáži… no řekněte, co může být příjemnějšího! Rádi přivítáme i kolektivy fanoušků hokeje. Dle ledových podmínek na okolních rybnících, které vám rádi sdělíme na recepci, si můžete zahrát hokej tak, jak ho kdysi hrávali naši dědové. O ledovou plochu se vám samozřejmě bedlivě postaráme a přibalíme vám i piknikový koš na zahřátí.

Brusle si cestou na zámecký hotel Chateau Herálec raději přibalte do vašeho zavazadla, limitovaný výběr čísel je ovšem k zapůjčení i přímo u nás na recepci.

Jízda na běžkách

luxusní pobyt na zámku

Zimní terény v okolí zámku Chateau Herálec nabízí skvělé podmínky na běžkování, oblíbený sport místních Heráleckých a také našich hostů.

Návštěvník může prožít nevšední okamžiky a zakusit půvab okolí Herálce formou kratších nebo delších běžeckých tras. Pro vášnivé běžkaře jsme navrhli několik zimních vyjížděk. Značené tratě vedou nejen kolem zimních kiosků, kde lze nabrat potřebné síly, ale i kolem turisticky atraktivních míst. Výchozím bodem je Herálec.

TYP 1.

Délka 21 km, nastoupané metry cca 353 m, mapku trasy kolem Herálce vám rádi poskytneme.

TYP 2.

Nové Město na Moravě je významným lyžařským střediskem Vysočiny pro běžky i sjezdové lyžování. Každoročně se zde konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu. Harusův kopec skýtá příležitosti pro sjezdové lyžování. Na vrchol sjezdovky na Harusově kopci v nadmořské výšce 741 m je možné se dostat sedačkovou lanovkou. Pro děti je zde k dispozici malý vlek a lyžařská škola. Technické zasněžování svahu, večerní osvětlení, prostorné parkoviště a občerstvení je samozřejmostí. Okolí Nového Města na Moravě je rájem pro běžecké lyžaře. Z areálu u hotelu SKI vybíhají severním směrem upravované a značené turistické lyžařské tratě v celkové délce přes 100 km.

TYP 3.

Vítejte ve Žďárských vrších. V oblasti jenž je jednou z ekologicky nejzachovalejších v České republice, a proto je nazývána jejím zeleným srdcem. Přibližně 60 % krajiny je zalesněno a to byl jeden z důvodů, proč na velké části oblasti byla 25. 5. 1970 zřízena Chráněná krajinná oblast. Krajina je protkána stovkami kilometrů turistických tras vhodných i pro výlety na kole a na běžkách.  Žďárské vrchy nabízí i ideální podmínky pro zimní turistiku. Nalezneme zde také 4 naučné stezky.

Stavění iglu

luxusní pobyt na zámku

Ke stavění iglů máme v zimě na Chateau Herálec ideální podmínky! Zabavte se s rodinou a dětmi při této milé aktivitě.

Vysočina bývá většinou v zimním období spjatá s představou lyžaře na běžkách, tiše klouzajícího nekonečnou bílou stopou. Samozřejmě, že to stále platí, ale kromě lyžování je zde možná spousta dalších aktivit. Což takové stavění iglú? Azurově modrá obloha, stromy obalené jinovatkou, sníh křupající v mraze pod nohama a obláčky dechu „polárníků“, kteří vyřezávají bloky sněhu a pomalu zdvihají nesmírně elegantní bílý oblouk eskymáckého iglú. Aktivita vhodná jak pro soukromé plnění dětských dobrodružných snů, tak pro teambuildingové utužení firemního kolektivu.

V zimě 2011 jsme na zámeckém nádvoří s našimi dětmi postavili první historické zámecké iglú. V rohu kluziště stálo díky mase sněhu až do prvních jarních dnů.