Herálecké unikáty

Herálecké UNIKÁTY aneb CO NALEZNETE JENOM U NÁS

Na tomto místě jsme pro Vás připravili přehled naší výjimečnosti, našich „deset nej“. Věříme, že Vám tento seznam poslouží jako důvod, proč byste svou návštěvu zámku Herálec už déle neměli odkládat.

Výjimečný koncept

Chateau Herálec měl pro svůj vznik skvělé předpoklady. Zámek je národní kulturní památkou, jedním z nejhezčích zámků a jednou z nejpůvabnějších romantických staveb v Čechách. I když historická budova je svým původem z 12. století, díky komplexní památkové a architektonické rekonstrukci zcela odpovídá požadavkům moderního hosta 21. století. Scénografický, tzv. galerijní koncept, který byl uplatněn v interiérech zámeckých prostor a jednotlivých pokojů je zcela unikátní a nemá toho času ve světě srovnání.

Velkorysé pokoje

Prostorová velkorysost zámeckých pokojů zcela nepochybně patří k našim unikátům a určitě Vás příjemně překvapí. Nabízíme luxusní ubytování s výjimečnou atmosférou v pokojích a apartmánech s velkými koupelnami a komplexní vybaveností. Zprostředkujeme Vám pocit, který měli středověcí zámečtí páni a zároveň Vám poskytneme absolutní soukromí a nerušený klid. Navíc, na zámku nenaleznete stejný pokoj. Každý z pokojů má svůj jedinečný příběh a atmosféru. Pokoje jsou pojmenované podle historických obrazů ze sbírek Oblastní galerie Vysočina, jejichž repliky našly netradiční uplatnění v interiérech pokojů a na mobiliáři. Originály obrazů galerie laskavě zapůjčila Chateau Herálec, a tak je máte možnost shlédnout ve veřejných prostorách zámku. Konec konců, přijeďte se podívat a věříme, že tak jako hosté, kteří k nám již zavítali, budete i Vy chtít přijet znovu a znovu, abyste si pokaždé vyzkoušeli jiný pokoj z naší atraktivní nabídky.

Senzační PILLOW MENU

Ve výpočtu našich NEJ stojí za zmínku i pečlivě sestavené PILLOW MENU, za které u nás neplatíte extra. Víme, jak důležitý je pro naše hosty nerušený, klidný a uvolňující spánek. Proto jsme si dali záležet na výběru matrací i polštářů tak, abychom uspokojili nároky všech našich hostů. Na výběr máme speciálně plněné polštáře z husího peří různé síly a velikosti, antialergické polštáře a anatomické polštáře. S potěšením posloucháme, když nám hosté při odjezdu říkají, že se opravdu dobře vyspali a zažili to, co je skutečný hluboký odpočinek.

Nejširší nabídka služeb v ceně

Tak jako jsou naše pokoje velkorysé svou rozlohou, velkorysá je i naše cenová politika. V ceně luxusního ubytování máme ve srovnání s konkurencí nejširší nabídku služeb – zdravé snídaně z domácích vysočinských zdrojů, pillow menu, neomezený vstup do welness & spa ENERGIE (bazén, parní lázeň, suchá finská sauna, švédská bylinková sauna, silencarium, fitness studio s odborným doprovodem, vířivka jacuzzi ve starobylé věži), golfový trenažér, pronájem zámeckého kabrioletu Mercedes Benz E-Class, bezplatné zapůjčení nordic walking hůlek, skvělých sportovních kol – přibližovadel a také ekologických hraček pro děti. Na pokojích je k dispozici internet, cvičební relaxační podložka, gym-stick program, mísa s ovocem, pralinky, pitný režim a také luxusní kosmetika LOccitane.

Nádherný zámecký park

Romantický hotel Chateau Herálec je obklopen nádherným zrevitalizovaným anglickým parkem z 18. století, který okouzlí již na první pohled majestátností staletých velikánů. V parku jsou k vidění zajímavé druhové solitéry. Šum listí v korunách stromů doprovází čilé štěbetání ptáků, z kterých mnozí hnízdí výlučně v dutinách starých stromů zámeckého parku. Je to opravdu nevšední koncert a nádherná podívaná. V každém ročním období má park svým návštěvníkům co nabídnout včetně roztomilých heráleckých veverek, které můžete pozorovat z oken zámeckých pokojů nebo při procházce parkem. Naše hosty jím provede naučná stezka „Zázračná cesta parkem“ a s pomocí textového a obrazového průvodce, který přehledně seznamuje se všemi přírodními zajímavostmi zámeckého parku, se máte možnost dovědět víc nejen o druhově zajímavých stromech, ale i ptácích pobývajících v parku.

Vysvěcená Kaple sv. Anny

Unikátem v pravém slova smyslu je i naše vysvěcená Kaple sv. Anny s nádhernými historickými freskami ze začátku 18. století. Jejich autorem je pražský mnich František Siardus Nosecký, jehož díla dnes zdobí nejen heráleckou zámeckou kapli a oratoř, ale i například želivský klášter. Majestátný prostor je určen pro nábožensky založené hosty na modlitby, rozjímání, pro nerušenou meditaci, také pro konání církevních obřadů (svatby, křtiny) a zcela určitě potěší oko i duši každého zámeckého návštěvníka.

Kapli prosvěcuje díky zrestaurovaným okenním vitrážím zlatavé světlo. Nepovšimnuté nezůstanou ani staré repasované dveře se soudkovými výplněmi a nově pocínovaným kováním. Dominantou kaple se určitě stal nově pověšený kříž z dílny uměleckého kováře Davida Szalaye.

Unikátní sbírka vín

K unikátům našeho zámeckého hotelu se zaslouženě řadí také naše rozsáhlá sbírka francouzských vín z oblasti Bordeaux, přičemž se jedná o jednu z největších sbírek tohoto druhu v Čechách i na Slovensku. Vybírat můžete z více jak 100 francouzských zámků a chateaux. Zastoupení zde mají nejenom klasické Bordeaux apelace – Saint Emilion, Pomerol, Pauillac, Pessac-Leognan, Margaux, Saint Julien, Saint Estephe – ale také satelitní oblasti jako jsou Cotes de Bourg anebo Cotes de Castilion. To vše od ročníku 1990 až 2013. Na své si zajisté přijdou všichni milovníci vína… Impozantní je také náš výběr doutníků, které si můžete vychutnat v pánském salonku Oldřicha z Říčan.

Inspirující Kniha zážitků

Vynikající poloha romantického hotelu Chateau Herálec na Vysočině, v centrální části Čech, umožňuje nabídnout našim hostům opět bezkonkurenční nabídku volnočasových aktivit. Co takhle vyzkoušet si jízdu na koni, potápění na rybnících, rybolov či koupání v lomu? Pro všechny věkové kategorie je ideální turistika, nordic-walking a cyklistika v nádherných scenériích okolité přírody. Dále stojí za zmínku adrenalinové výzvy, návštěva zajímavých míst v okolí či mnohé regionální zajímavosti, které naleznete v naší Knize zážitků. Tento ucelený přehled tipů na volnočasové aktivity nabízí dostatek nápadů jak strávit dobu své návštěvy v zámeckém hotelu co nejpříjemněji a hlavně dostatek důvodů se k nám vracet.

Ráj pro milovníky historie

Pro milovníky historie nabízí romantický hotel Chateau Herálec, kromě své vlastní zajímavé historie, také bezkonkurenční nabídku výletů za minulostí. Zámek leží doslova v objetí historie. Kromě toho, že je situován v dostupném zázemí historicky atraktivních velkoměst (Praha, Brno, Vídeň), nachází se navíc i v oblasti s největší hustotou UNESCO památek v Čechách. Na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO jich má kraj Vysočina zapsaných hned několik – historické centrum Telče, židovská čtvrť v Třebíči anebo poutnický Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře v Žďáru nad Sázavou.

Vysočinský bonus

A nakonec, Vysočinský bonus na závěr, který nám dopřála sama matka příroda. U nás naleznete čistý vzduch, zdravou vysočinskou vodu a také, jak my s úsměvem hovoříme, „černo-černou heráleckou tmu“. V noci za jasného počasí se Vám čistá vysočinská příroda představí v podobě nádherné podívané na nebe poseté hvězdami. V neznečistěném vzduchu je viditelnost báječná pouhým okem i bez pomoci astronomických dalekohledů. A když večer zhasnete ve svém apartmá všechny lampy, pochopíte, co máme na mysli pod pojmem „černo-černá herálecká tma“. Zámecký hotel Chateau Herálec se těší na Vaši návštěvu!