Zámecké dárky

Dárkové kolekce

Symbolem Chateau Herálec se stala růže, kterou pozorný návštěvník určitě najde na erbech na zdech zámku. Osvícený kameník ji již v 19. století vytesal do kamene v graficky zcela moderním provedení. Kdysi byla růže součástí erbu rodu hrabat z Trauttmansdorffu.

Dnes pětilistá růže půlená stříbrem a červení představuje hodnoty, které při návštěvě zámku v Herálci určitě poznáte. Tuto barevnou kombinaci jakož i symbol herálecké růže naleznete v mnoha kreativních podobách v naší výjimečné dárkové kolekci Chateau Herálec.

Proto se nechte inspirovat naší galerií zámeckých dárků. Vyberte si ten, který bude Vašemu srdci nejbližší, jako připomínku návštěvy tohoto kouzelného místa, případně jako pozornost pro Vaše blízké.

 

Tužky ze zámeckého parku

Všichni dnes používají spíš „rychlé“ tužky a pera – použiješ a zahodíš…..Ale to není v souladu s naší filosofií: krása spojená s užitkem v dlohodobém spojení může přinést daleko víc radosti. I proto jsme nechali vyrobit výjímečnému Dominiku Smrekovi naše speciální zámecká pera. Už jeho jméno ho jakoby předurčilo k tomu, že bude někdy v životě pracovat s dřevem. A vyrábí neskutečně krásná pera. Pro ty naše použil dřevo z 300-letého červeného buku, který nevydržel květnový sníh a spadl v zámeckém parteru. Můžete si tak domů odnést krásu dřeva v nekompromisním spojení s perfektní kvalitou a technickým provedením. Záruku dává prý doživotní…..:-)

Nože od zámeckého nožíře

Když jsme zjistili, že náš wellness manažér Aleš má kromě cyklistiky i další vášeň….úplně nás to uhranulo. Aleš vyrábí nádherné a nesmírně kvalitní kuchyňské nože. Protože pro profesionální kuchaře je dobrý nůž víc než dobrým kamarádem, a všichni naši kuchaři si u něj nože objednali…..spozorněli jsme. A pochopili, že to co se rodí v jeho malé dílně je opravdu výjimečné a proto Alešovi nože nabízíme i našim hostům. Zámecká paní jich má několik, a tvrdí, že kromě manžela, dětí a práce je to další láska na celý život 😊

Zámecké záložky do knih

Po světě jezdíme s otevřenýma očima. A tak jsme zjistili, že záložky, které Vám nabízí třeba v knihkupectví by mohly být i malým uměleckým dílem. Dáváme je do knih všem našim hostům, kteří si přinesou na zámek knihu. Milujeme knihy, rádi čteme a věříme, že tato už přímo starosvětská záliba má budoucnost. Kouzlo knížek je nesmrtelné a pokud si stranu, kde jste přestali číst označíte naší zámeckou záložkou, budete mít velkou radost při jejím opětovném otevření. Záložky jsme vytvořili z ilustrací mladé slovenské výtvarnice Dominiky Žákové, která pro nás malovala květiny z portfolia L’Occitane. A nám se tak líbily, že kromě Spa brožur se objevily i na zámeckých záložkách…..protože milujeme knihy.  

Ponožky na nožky

Pokračujeme v péči o Vaše nožky, a tak jsme ve spolupráci s firmou We are Ferdinand pro Vás připravili další skvělý dárek. K našim populárním květinovým teniskám Tikoki v 4 různých dizajnech jsme přidali ponožky, které zahřejí nejen nožky, ale i srdce. Milujeme bláznivé ponožky, a ty naše jsou tak správně hravé a jak jsme zjistili, potěší jak ženy a děvčata, tak odvážné muže. Bílý základ našich ponožek ve 4 různých velikostech je vyplněný šedými a červenými kytičkami, a až zujete boty /nejlépe naše pohodlné zámecké tenisky/, tak bude vidět šedá pata a červená špička…..moc stylové 😊

Květinové tenisky Tikoki pro Chateau Herálec

Veselé a naprosto originální jsou naše nové zámecké plátěné tenisky. Když jsme objevili plátěnky Tikoki a zjistili, že parta mladých podnikatelů, která tuto značku rozběhla pro nás může připravit „zámecké speciály“, neváhali jsme ani minutu. Projekt heráleckých tenisek se samozřejmě odvíjel dizajnově od naší zámecké růže, kterou grafici Tikoki zapracovali do několika opravdu vydařených modelů.  Jsou nyní k dispozici na zámku  a léto bez nich si už ani neumíme představit. Inspirovali jsme Vás?

Zámecké šperky

Jedinečné zámecké šperky pro výjimečné ženy…

Stříbrná kolekce šperků Chateau Herálec vznikla ve spolupráci se známou výtvarnicí Leou Fekete. Do návrhů šperků ze stříbra, které se kdysi dolovalo i v okolí zámku, vnesla harmonii i energii. Stříbrné herálecké růže a červený český granát, jiskřivý křišťál anebo opalizující měsíční kámen se tak v kreativním provedení stávají neodmyslitelnou součástí zámku Herálec.

Každý šperk je jedinečný, ručně zpracovaný originál. Stříbrných přívěsků si také můžete povšimnout na okenní roletě ve Vašem pokoji nebo si je například prohlédnout na červených sametových složkách s informacemi o zámku, včetně naší vázané kroniky ve vstupní hale.

Tímto nádherným dárkem potěšíte naprosto každou ženu.

Zámecké sklo

Je spousta detailů, které nás činí výjimečnými. Určitě je to i naše unikátní zámecké sklo, které vzniklo ve spolupráci s uměleckým sklářem Antonem Štrbáňem.

Jen na zámku v Herálci si můžete vychutnat skvělá vína z těžkých, ručně vyráběných číší sypaných křišťálovou drtí, na štíhlé červené stopce. Nádherně tvarované kalichy ideálně udržují vůni vzácných vín, barvy jen tak jiskří…. Vodu a nealkoholické nápoje podáváme v barevných vitrážových sklenicích. Speciální krakle barvené duhou najdete na našich koktejlových sklenicích a ze sklenic se zajímavým přílepovým „hadem“ ochutnáte long drink či caffe latte.

Na Vánoce zámek ozdobí do detailu zpracované Vánoční salonky ve tvaru nejrůznějších bonbonků. Zámeckou restauraci Honoria v zimních měsících zase povznesou skleněné rampouchy visící z lustrů. Jejich dokonalé provedení často hosty zmýlí, vypadají totiž jako pravé, až čekáte, že každou chvíli začnout tát.

V naší sbírce naleznete také kolekci ručně vyráběných skleněných vajíček. Jako veselou dekoraci je oceníte nejen na Velikonoce.

Ve vitríně na recepci se zase krásně vyjímá originální zelené, neboli lesní sklo, které si můžete rovněž zakoupit na památku Vašeho pobytu na Chateau Herálec.

Zámecké víno

Pokud se rozhodnete udělat radost všem milovníkům vína, zámecké víno pro Vás bude jasnou volbou při výběru dárku.

Seznam vín z naší vinné karty je opravdu famózní. Zastoupení zde mají země z celého světa. Rozhodně Vás zaujme také výběr českých vín, který je výsledkem spolupráce s nejlepšími moravskými vinaři. Ale to, co nás odlišuje a dělá opravdu výjimečnými je naše rozsáhlá sbírka vín z oblasti Bordeaux. Vybírat můžete z více jak 100 francouzských zámků a chateaux. Ve sbírce mají zastoupení nejenom klasické Bordeaux apelace – Saint Emilion, Pomerol, Pauillac, Pessac-Leognan, Margaux, Saint Julien, Saint Estephe – ale také satelitní oblasti jako jsou Cotes de Bourg anebo Cotes de Castilion. To vše od ročníku 1990 až 2013.

Krásným dárkem je bezpochyby také naše zámecké cuvée – Chateau Clou du Pin. Víno, které jsme pro Vás vybírali přímo v Bordeaux, je speciálně lahvované pro Chateau Herálec.

Gourmet linie

V naší dárkové kolekci Gourmet linie naleznete výrobky místních dodavatelů, kteří pro nás vyrábí a dodávají místní specialitky. A dále také lahůdky, které pro Vás připravujeme přímo v zámecké kuchyni: čerstvé paštiky, marmelády, zavařeniny…vždy podle sezóny. Pro Vaši inspiraci uvádíme výběr toho nejlepšího.

Zdravý med z Herálce

Od pana Brabence přímo z Herálce máme vynikající lesní a pastovaný med. Med vyrábí už celá desetiletí s láskou a vášní, proto je tak dobrý. Pastovaný med je krásně žlutý, má blahodárné účinky a právem je považovaný za nejlepší a nejkvalitnější med vůbec. Lesní med Vás zase okouzlí nádhernou zlatavou barvou a jedinečnou lehkou chutí.

Lahodná čokoláda z Vyskytné

Z rodinné čokoládovny ve Vyskytné u Jihlavy odebíráme jedinečné čokoládové pralinky a lámanou čokoládu. Pralinky Vám každý večer servírujeme na dobrou noc přímo na noční stolek v pokoji. Pokud dostanete chuť vyzkoušet i jiné druhy, můžete si na recepci zakoupit kornout Sladké potěšení z Chateau Herálec. V nabídce jsou také kornouty lámané čokolády s příchutěmi. Každý mlsoun si opravdu přijde na své – kornouty obsahují hořkou, mléčnou i bílou čokoládu s netradičními druhy sypání.

Vynikající sýry od paní Brodinové z Úhořilky

Farma Ma-Ma vyrábí jedny z nejlepších kravských sýrů na Vysočině. Určitě vyzkoušejte také jejich skvělý kaškaval – pařený sýr ve vosku. Nejen Vaše děti ocení vynikající smetanové mamáčky, které jsou k dostání v několika příchutích. A jejich tvaroh? Zaručeně je to ten nejlepší na světě! Vůbec nevadí, že ho musíte s ohledem na dobu trvanlivosti spotřebovat velice brzy, stejně neodoláte a sníte ho hned.

Sušené vysočinské ovoce paní Kubové

Paní Kubová od Třebíče pro nás připravuje další skvost – sušené ovocné dobroty z vysočinského ovoce. Jablíčka, hrušky, švestky, meruňky a také višně, to vše nabízíme našim hostům jako zdravou svačinku v zámeckých kornoutech.

Zámecké sušenky

Jsou tak dobré a proto tolik oblíbené…Zámecké sušenky pro Vás připravujeme s různými obměnami. Vyzkoušet je můžete se sušeným ovocem, čokoládou nebo třeba s oříšky. Servírujeme je společně s kávou či čajem. A navíc je dostanete od nás jako malou pozornost při odjezdu a to dokonce i s návodem na vlastí přípravu!

Křupavé domácí grissiny a bake rollsky

Kdo by je neměl rád, křupavé pochutinky, které můžete jíst kdykoliv. Vyzkoušejte je třeba jako chutnou svačinku. Naše domácí grissiny a bake rollsky jsou navíc zdravé. Základní surovinou je kvalitní mouka z rodinného mlýna Střížov a zámecké bylinky z naší kuchyňské zahrádky „Le Potager“. Grissiny připravujeme s rozmarýnem a bake rollsky s bylinkovým olejem.

Gourmet linii samozřejmě doplňujeme o různé sezónní delikatesy. Každé léto se můžete těšit na lahodné marmelády v různých obměnách, nepřekonatelný domácí kečup vyrobený z těch nejzralejších rajčátek, nakládané hříbky ze zámeckého parku,… Naprostou delikatesou jsou pak naše teriny a paštiky. Se začínajícím adventem nemůžeme dále zapomenout na vynikající domácí cukroví a vaječný likér.

Garden Collection

Až půjdete na procházku naším zámeckým parkem, zastavte se na chvíli. Zahleďte se do korun našich staletých stromů a vnímejte vůně kolem sebe. Původní historické druhy růží, které podtrhují drsnou krásu zámeckých zdí, aromatickou mateřídoušku, osvěžující mátu peprnou, jemnou levanduli a mnohé z dalších druhů bylinek z našich zahrad si můžete odvést v podobě vonného pytlíčku s sebou domů jako voňavou vzpomínku na pobyt u nás.

V chladnějších měsících určitě oceníte naše zámecké čajové směsi, které pro nás vyrábí paní Hunalová. Čaje na nachlazení, bolest hlavy, zámeckou lípu či životabudič si nejlépe vychutnáte s domácím medem od pana Brabence z Herálce.

Naše Garden Collection je nově obohacena také o bobkový list nasbíraný zámeckou paní na zahradě rodinné vily ve slunné Itálii. Vychutnejte si jeho nezaměnitelnou vůni a chuť ve Vaší kuchyni i Vy!

Luxusní deky z ovčí vlny

Tyto luxusní měkoučké a hřejivé deky si, stejně jako my, zamilujete na první dotek. Jsou totiž utkány z 100% ovčí vlny. S láskou a citem pro detail je vyrábí rodina Kubákových ve Strmilově na Vysočině, která se tkalcovství věnuje již po 6 generací. Tradiční ruční výroba, práce s výhradně přírodními materiály, výroba na původních dochovaných stavech, ale především dlouholetá rodinná tradice a zkušenosti dodávají těmto nádherným dekám punc výjimečnosti.

Společně s Filipem Kubákem, nejmladším příslibem rodinné firmy, jsme vytvořili až 5 návrhů nadstandardně velkých dek, které se budou vyjímat v každém interiéru. Každou deku oživují ručně vázané třásně a pohodlně se do ní zachumlá celá rodina. Neváhejte si je vyzkoušet v našich zámeckých pokojích, kde Vám jsou k dispozici.

Dopřejte si i Vy kvalitu nejvyšší třídy, která nejen hřeje, ale těší i svou krásou.

BIO polštář, který léčí…

Vyspat se dorůžova, komu by se o tom nesnilo… Věříme, že jste si tento sen díky našemu unikátnímu pillow menu splnili. Aby se Vám ale krásně spalo i doma, připravili jsme pro Vás jedinečný BIO polštář, který navíc léčí.

Tento voňavý polštářek obsahuje náplň z přírodních slupek špaldy, které mají skvělé mikromasážní a akumulační vlastnosti a příznivě působí na svalové uvolnění, perfektně se přizpůsobí Vaší krční páteři. Díky pevnosti a tvaru, vzájemný dotek slupek umožňuje proudění vzduchu, čímž je polštář vzdušný a vytváří příjemné klima pro kvalitní spánek.

Polštářek příjemně šustí a s jemnou vůní Vám rychle navodí spánek. Za ty sladké sny to určitě stojí…

L’OCCITANE kosmetika

Až si budete užívat chvíle zaslouženého odpočinku při masáži či kosmetické proceduře v našem Wellness&Spa by L’Occitane, všudypřítomná vůně kosmetiky L’Occitane se Vám vryje do paměti. Kombinace ikonických ingrediencí ze Středomoří této jedinečné kosmetiky s tradičními masážními procedurami zaručují výjimečný relaxační zážitek. Užívejte si tento okamžik pohody a smyslového potěšení ještě dlouho po jeho skončení…

Kosmetiku L’Occitane si pohodlně můžete zakoupit i na Chateau Herálec, aniž byste museli navštívit specializovanou prodejnu. Andělika, osvěžující Verbena, pěstící řada s bambuckým máslem, pečující Slaměnka, voňavá Levandule, Růže či Třešňový květ nebo také energizující pánská kolekce Cedrát a mnohé další produkty si můžete prohlédnout a následně zakoupit v našem Wellness&Spa by L’Occitane.